O mnie

Każdy z nas ma dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili, kiedy uświadomimy sobie, że mamy tylko jedno. 

Konfucjusz

W życiowym zabieganiu gubimy często to, co dla nas ważne. Odkładamy na bok swoje sprawy angażując się w bezinteresowne pomaganie innym, oddajemy siebie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Mówimy: nie mam czasu, z niczym nie mogę się wyrobić. Na pytanie: kto jest najważniejszą osobą w Twoim życiu odpowiadamy: dzieci, mąż, rodzina.

Taki sposób myślenia towarzyszył mi przez wiele lat. Pewnego dnia trafiłam na książki i wykłady Iwony Majewskiej – Opiełki i zrozumiałam, że aby być dla innych muszę najpierw nauczyć się być dla siebie. Rozwijałam się, a wraz z moimi świadomymi zmianami pojawiła się potrzeba wspierania innych.

Dzisiaj prowadzę szkolenia, programy rozwojowe i wykłady motywacyjne. Uczę, jak żyć niespiesznie – czyli świadomie, w swoim tempie ale skutecznie. Życie niespieszne to nie życie leniwe. Często zachęcam do wczesnego wstawania, po to, aby w ciszy i spokoju skupić się na swoim rozwoju, na dbaniu o cztery obszary naszego życia. To życie zaplanowane, gdzie głównym punktem ciężkości jest to, co dla nas ważne. Wprowadzanie zmian zaczynam od wsparcia w budowaniu poczucia własnej wartości. Chcę aby moi klienci mieli świadomość jak wiele dobrego wnoszą do życia.

Kiedy pojawia się potrzeba zmiany ważne jest, aby uświadomić sobie, że nie da się zrobić tego szybko. Dlatego też zapraszam do udziału w cyklicznych programach rozwojowych takich jak: Kobieca metamorfoza czy Droga do…. Poza wiedzą, przykładami i ćwiczeniami daję uczestnikom komfort pracy w kameralnych grupach, gdzie łatwiej się otworzyć, przyznać do tego, co niedoskonałe, nad czym chcemy pracować.

Prywatnie jestem częścią wspaniałej rodziny. Dumną mamą Adriany – młodej nauczycielki przedszkolaków. Zbudowałyśmy więź, która daje nam wzajemnie moc i siłę. Kiedy nie pracuję lubię spędzać czas nad morzem. Mieszkam w Gdyni więc z radością spaceruję i biegam podziwiając horyzont. Czytam, piszę, tworzę i dzielę się tym z innymi.