Kochaj, odpuszczaj, wybaczaj, ekscytuj się!

Kochaj!

Najpiękniejsze uczucie jakiego możemy doświadczyć jest na wyciągnięcie ręki. Miłość, bo o niej mowa sprawia, że poprawia nam się nastrój, rosną endorfiny, wzmacnia się odporność. No może czasem gorzej sypiamy, ale kto by na to zwracał uwagę. Miłość dodaje skrzydeł, daje radość i spełnienie. Ktoś pewnie powie, a co jak jej nie ma, chwilowo albo trwale? Ludzie się przecież rozstają, kończą związki… Zwykle przecież to uczucie kojarzy się z drugą osobą, partnerką, partnerem, żoną czy mężem. Czasem szukamy miłości chcąc wypełnić nią swoje serce, zapominając przy tym o najbliższej nam osobie, którą kochać należy najmocniej. O nas samych. Miłość (mądra miłość) do samego siebie to fundament dobrych relacji z drugim człowiekiem, to podstawa budowania poczucia własnej wartości, to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia. Kochajmy zatem!

Odpuszczaj!

Wszyscy znamy to uczucie, kiedy bardzo nam na czymś zależy, walczymy do upadłego, wydaje nam się, że możemy zrobić coś jeszcze, aby się udało. Spinamy się w dążeniu do celu, chociaż często wiemy, że nic z tego nie będzie, że się nie uda. Tracimy dzień, kolejny, nie śpimy po nocach a efektów brak. Tracimy wiarę, energię, wypalamy się chociaż nie mamy wizji, co jeszcze możemy zrobić. Czasem warto odpuścić, wyluzować, uspokoić się. Może temat wymaga przemyślenia, dopracowania a może spokój sprawi, że sukces będzie na wyciągnięcie ręki. Takie działanie nie oznacza, że nam nie zależy, wręcz przeciwnie. Odpuszczając zyskujemy czas na zadbanie o siebie, na ostrzenie piły, o którym pisał Steven Covey.

Wybaczaj!

Przychodzi czasem taki moment w relacjach międzyludzkich, że cios otrzymany od bliskiej osoby jest tak silny, że nie jesteśmy w stanie ustać na nogach. Łzy nie pomagają, krzyk i żal również. Wydaje nam się, że świat się skończył. Ktoś nas zawiódł, skrzywdził i nic już nigdy nie będzie takie samo. Serce pęka. No właśnie… Nasze serce pęka a żal, który w nim nosimy zwiększa tylko negatywne odczucia. Czy możemy coś zrobić? Naprawić? Posklejać? Oczywiście, jeśli się da i tego chcemy. A jeśli nie? To wtedy jedyne, co powinniśmy zrobić to wybaczenie. Dla naszego spokoju. Oczywiście wybaczenie nie jest równoznaczne z zapomnieniem. Przeszłości nie uda się zmienić, pamięć ludzka nie ma swojego klawisza Delete. Wybaczenie sprawi jednak, że uspokoimy nasze serce i umysł. Stres, którego przyczyną są negatywne doświadczenia i emocje może się skończyć chorobą więc zadbajmy o siebie i wybaczajmy!

Ekscytuj się!

Cieszmy się! Wczoraj wieczorem odbyło się pierwsze spotkanie cyklu Na skrzydłach marzeń. Kobiety, we własnym gronie słuchały o pasji, rozwoju biznesu, doświadczeniach i biżuterii. Pozytywne emocje, jakie towarzyszyły mi, Patrycji i Paulinie sięgały zenitu, dawały moc i dmuchnięcie w skrzydła. Wracając do domu w każdym milimetrze ciała czułam przyjemne mrowienie i dzieliłam się moimi odczuciami z przyjaciółkami. Ach jak było pięknie. Teraz już jestem w domu, zaraz pójdę spać a rano spojrzę w okno i będę cieszyć się wiosną. Las wokół staje się coraz piękniejszy. Rozejrzyjcie się wokół i cieszcie się tym, co Was otacza. Uśmiechajcie się i sprawiajcie sobie radość!

8 thoughts on “Kochaj, odpuszczaj, wybaczaj, ekscytuj się!

  1. Od wielu lat stosuję sie do tych czterech zachowań i zyje mi się dużo lepiej i łatwiej. Czasem mam wrażenie, ze odpoczywam więcej niż pracuję.

  2. Wszystkie te uczucia jak się nad tym chwilę zastanowiłam są jednocześnie łatwe i trudne. Miłość czasem potrafi być bardzo trudna, wybaczyć ciężko. Jeśli chodzi o odpuszczaj, to najtrudniej samemu sobie dać luz. Ekscytować się jest chyba najłatwiej, bo dotyczy rzeczy, które nam się podobają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *